Äritarkvara arendus, tootearendus
Ettevõtte eripäradest lähtuvalt arendatud äritarkvara aitab luua maksimaalselt automatiseeritud lahendusi, et tehnoloogia töötaks äri kasuks.
Tarkvara arenduse etapid
Tarkvara auditeerimine
Protsesside süvaanalüüs on alus efektiivseteks lahendusteks. Auditeerime olemasolevat tarkvara, et uued arendused oleksid sujuva üleminekuga.
Tehniline projektijuhtimine ja tootearendus
Tehniline projektijuht saab aru nii ärispetsiifikast kui ka tehnilistest detailidest. Arenduspartneriga saab koos võtta tootearendusest parima.
Tarkvara juurutamine
Arendades peab pidevalt mõtlema inimestele, kes tarkvara päriselt kasutavad. Juurutamisel seame tarkvara tehniliselt üles, aga ka koolitame kasutajaid.
Äritarkvara arendamise lahendused
Terviklahendused
Tarkvara arendamine pole vaid programmeerijate töö. Tervikuks on vaja esteetilist disaini, mugavat kasutajakogemust (UX), kvaliteetset koodi, põhjalikku testimist, automatiseerimist, integreerimist erinevate süsteemide vahel, riistvara hooldamist jne. Hea tulemuse saavutamiseks tuleb kaasata mitmeid osapooli, kes võivad olla ettevõtte sees, arenduspartneri juures või hoopiski spetsialistid, keda Eestist ei leiagi. Võtame vastutuse terviklahenduste väljatöötamise eest, kaasame erinevad oskused õigel ajal ilma neid ülekoormamata ja tagades nii kogu protsessi õnnestumise. Oluline on leida lahendused, mis vastavad tänastele ärivajadustele ning on kohandatavad ka 10 aasta pärast.
Integratsioonilahendused
Tänapäevased lahendused peavad tagama infovahetuse erinevate süsteemide vahel tegemata järeleandmisi andmete kvaliteedis. Ilma selleta on töötajad sunnitud muutma samu andmeid mitmes kohas, sisestama andmeid ühest kohast teise, võrdlema erinevate süsteemide seise jne. Sageli kaasnevad sellise tööga ka vead, mis võivad kalliks maksma minna. Üks märk kehvasti integreeritud süsteemidest on ka pidev tunne, et äriotsuseid peab tegema kõhutunde pealt, sest õigeid andmeid pole võtta. Hõlpsasti integreeritavad süsteemid on sellised, mida saab liidestada ka tulevikus, kui selguvad vajadused, millest täna veel ei teata. Kuulikindlad API-d on siinkohal võti.
Strateegiline süsteemiarhitektuur
Tulevikukindel süsteemiarhitektuur on oluline selleks, et ühel hetkel äri kasv ei jääks vananevate IT süsteemide taha pidama. Selleks on vaja leida lahendused, mis vastavad tänastele ärivajadustele ja on kohandatavad ka 10 aasta pärast. Tulevikku vaatava mõtteviisiga on aga võimalik ka teise ämbrisse astuda – kujutledes tuleviku suurt ärimahtu ehitatakse rakett, mida tegelikult täna vaja ei ole. Kui tarkvara arendus läheb ärimahuga ebaproportsionaalselt kalliks või töötajatel on tunne, et ettevõtte tarkvara asemel oleks lihtsam Excelit kasutada, siis on ilmselt just see viga tehtud. Meie kogemus strateegilise süsteemiarhitektuuriga aitab hoida tasakaalu piiravate ning liigkeeruliste süsteemide vahel.
Tehniline projektijuhtimine ja tootearendus
Võimalikult efektiivse IT arenduse puhul ei saa alahinnata projektijuhtimise komponenti. Sagedasi probleeme on suuremate projektide puhul raske vältida: eelarvest üleminek, ajakavasse mitte jõudmine, valmis tehtud funktsionaalsuse erinemine tegelikust soovist jne. Tehniline projektijuht aitab selliseid probleeme ennetada ja kommunikeerida. Tasemel projektijuht (PM ehk Project Manager) tagab, et infovahetus ettevõtte ja arenduspartneri vahel on sage ja ladus. Ta saab aru ärispetsiifikast ja arenduse tehnilistest detailidest ning aitab kaasa parimate tehniliste võimaluste väljatöötamisele. PM pakub tuge ka tootejuhile, kus tootejuhi puudumisel oskab ta ise tootearenduses kaasa rääkida.
Agiilsus nii suurele kui väiksele
Agiilne arendus on olnud paljude tarkvara meeskondade eelistatud arendusmetoodika juba aastaid. See on hästi välja kujunenud ja konkreetsete reeglitega formaat, mis oma olemuselt on mõeldud väikestele autonoomsetele tiimidele. Suure populaarsuse tõttu võtavad agiilse suuna järjest keerukama IT organisatsiooniga ettevõtted. See nõuab individuaalset lähenemist, sest sellisel juhul teooriat üks-ühele rakendada ei saa. Aitame skaleerida agiilset arendust suuremates organisatsioonides kasutades Scaled Agile Framework raamistikku. See aitab kogu organisatsiooni ühtse eesmärgi nimel tööle panna. Aitame leida pudelikaelad ja saavutame eesmärgid lühikeste tagasisidetsüklite abil.